نهال گردو کاغذی

نهال گردو کاغذی در بسیاری مناطق ایران قابل کشت میباشد در نهالستان برتر با بهترین بذر های تولید شده توسط نهالستان برتر نهال ها آماده میشوند. گردوی کاغذی در ایران در مناطق مختلف تولید می شود و علارغم اینکه همه ساله مقدار زیادی از این محصول تولید می شود با این حال واردات آن به داخل کشور زیاد است.
شرکت های زیادی در داخل ایران هستند که برای کسب منافع بیشتر اقدام به ورادات انواع مختلفی از گردوهای نامرغوب چینی می نمایند. هرچند که گردوهای تولید شده در داخل ایران از نوع مرغوب و کاغذی هستند ولی با این حال واردات انواع مختلفی از گردوها در کیفیت های پایین هنوز هم ادامه دارد که خود ضربه ای بر تولید داخلی محسوب می شود. گردوها به دو دسته کاغذی و سوزنی تقسیم می شوند و نوع سوزنی آن به دلیل اینکه به سختی از پوست خود جدا می شود کمتر در بازار خرید و فروش می شود.

ارقام گردو عبارتند از :
رقم سر (Serr)، رقم فرانکوت (Franquette)، مایت (Mayette)، پاریزین (Parisienne)، سجنو (Sejnovo)، هارتلی (Hartly)، پاین (Payne) ، اشلی (Ashley) ، سان لند (Sunland) ، چیکو (Chico) ، وینا (Vina) ، هاوارد (Howard) ، پدرو (Pedro) ، چاندلر (Chandler)، ته هاما (Tehama)

مهمترین انواع گردو که در ایران کاشته می شوند عبارتند از :
گردوی کاغذی ، گردوی سنگی ، ماکویی ،گردوی سوزنی ،گردوی نوک کلاغی ،گردوی ضیا آبادی ، گردوی خوشه ای ، گردوی سبزوار ، گردوی آمیخته خراسان ، گردوی مازندران ، گردوی شهمیرزاد ، گردوی قزوین و طالقان ،گردوی آذربایجان ، گردوی همدان وتویسرکان ، سایر مناطق

نهال گردو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *