نهال آلبالو مجاری

نهال آلبالو مجاری

نهال آلبالو مجاری یکی از ارقام آلبالو است این نوع نهال دیر گل بوده و به سرمای بهاره مقاوم میباشد در مقابل آفت مقاوم است رنگ پوست تنه درخت به رنگ قهوه ای روشن تا نقره ای و برگهای آن لوزی شکل است. گلهای آن ۵ گلبرگ دارند و نسبت سایر میوه های هسته دار، دیرتر شکوفا می شوند. ساقه های این گیاه بسیار انعطاف پذیر بوده و موقع برداشت محصول، بدون شکستن خم می شود. ریشه این گیاه مانند گیلاس سطحی است ولی تفاوت این دو گیاه از نظر ریشه در این است که ریشه آلبالو می تواند خاک مرطوب را بهتر تحمل کند.

کشت

روشهای تکثیر این گیاه از طریق کشت با بذر، پاجوش و پیوند زدن صورت می گیرد. آلبالو گیسی و آلبالو مجاری بیشتر از طریق پیوند زدن و آلبالو معمولی از طریق پاجوش تکثیر می یابد. تکثیر درختان آلبالو از طریق بذر به ندرت صورت میگرد چون رسیدن به گیاه مورد نظر چندین سال طول می کشد بنابراین برای این منظور از روش رویشی برای ازدیاد استفاده می گردد. در روش پیوند زدن، بهترین پایه آلبالو تلخ است چون مقاومت زیادی به شرایط نامساعد دارد. برای کاشت ابتدا نهالهایی که در خزانه هستند برای هرس شوند چون دارای شاخه های جانبی شده اند به همین دلیل این شاخه ها باید قطع گردند. زمان انتقال نهال به زمین اصلی از شروع پاییز تا قبل از باز شدن شکوفه ها در بهار است.

آبیاری:

ریشه این گیاه سطحی است پس نمی تواند آب را از اعماق جذب کند بنابراین باید آبیاری منظم بخصوص در فصل گرم سال انجام شود. ولی در کل مقاومت به خشکی در آلبالو بیشتر از گیلاس است.

خاک:

خاکی با بافت نسبتا سبک و با زهکش مناسب برای این گیاه لازم است البته همانگونه که گفته شد ریشه آلبالو می تواند ماندگاری آب را بهتر تحمل کند.

دما:

این گیاه در مناطق سرد به خوبی رشد می کند و اگر در منطقه ای، تابستان خنک و خشک باشد، بهتر رشد می کند.

تاریخچه درخت آلبالو

آلبالو (فارسی شرقی:آلوبالو) با نام علمی Prunus cerasus نام درخت و میوه‌ ای است که بومی جنوب غرب آسیا و اروپا می باشد . میوه آن ترش مزه و سرخ رنگ است. بلندی درخت آن ۳ تا ۱۰ متر است. برای آلبالو خواص زیادی ذکر کرده‌اند که از جمله می‌توان به ارزش آن در درمان التهاب کلیه، ناراحتی های کبد، معده و روده و نیز بیماری‌های تبدار اشاره کرد. دم کرده آلبالو خاصیت ادرار آور داشته و از قدیم به ارزش آن توجه داشته‌اند. از آلبالو برای تهیه آلبالو پلو، اشکنه آلبالو، شربت آلبالو و ترشی آلبالو و یکی از پر طرفدارترین لیکورهای جهان ویشنوکا و موارد دیگر استفاده می‌شود.

آلبالو برای اشخاصی که طبع گرم دارند و یا دچار حرارت و گرمی شده اند مفید است. ولی برای اشخاصی که سرد مزاج هستند مفید نمی‌باشد، مگر اینکه آن را با خوراکی های گرم و خشک مثل ادویه جات و زعفران مصرف شود. آلبالو برای رفع حرارت و تشنگی و دفع غلظت خون و دفع صفرا مفید است. خون را صاف می کند.هرگاه آب آن را یا مربای آن را با یک دهم رازیانه مخلوط کنند، جهت دفع سنگ مثانه و حرارت مثانه و سوزش مجاری ادرار بوسیله بول بسیار نافع است. هرگاه مغر و دانه آن را خوب کوبیده و با پنجه مالش داده، و فتیله نرم از آن بسازند و در مجرای بول و ادرار بگذارند در صورت وجود جراحت و ناراحتی، آن را برطرف می سازد و ادرار بدون ناراحتی دفع خواهد شد، و شاش بند را برطرف می کند.سردی آن بیشتر از گیلاس است و برعکس گیلاس خشک است. برای افراد گرم مزاج مناسب است و حرارت صفرا را فرو مینشاند.برای افرادی که در گرما حالت تهوع پیدا می کنند مناسب است و معده آنها را تقویت میکند.افرادی که سوزش ادرار بدون عفونت دارند،با مصرف آلبالو بهبود پیدا می کنند.

لیست بقیه نهال های آلبالو

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *